Ultrasonik Kaynak

Ultrasonik kaynak kullanılarak PP kumaşlar bir birine kaynatılabilir. Ultrasonik çeşitli ekipmanların birleşimi ile yüksek frekanslı ses dalgası oluşmasıdır. Bu ses dalgası iki kalıp arasında kaynak için, tek kalıplarda kesim için kullanılabilir. Gıda sektöründe kek kesiminde kullanıldığı gibi metal sektöründe yüzey temizlemede kullanılabilir. Bez ambalaj üretiminde ultrasonik kaynağın yeri ise oldukça önemlidir. Bu kaynak sistemi ile artık polipropilen kumaşlar çok daha hızlı kaynatılarak ambalaj sektöründe uygun maliyetler ile kullanıma geçmesinde büyük faydası oldu. Artık PE plastik poşetler kadar kolay PP bez poşetler üretilmektedir.

Hızlı üretim için esas nokta otomasyondur. Ultrasonik kaynağın tela dikiminde kullanılması ile artık otomasyon bez çanta makinaları üretiliyor bu makinalar dakikada 100 adetleri geçen bez poşet üretimleri yapabiliyor. Firmamızın en büyük özelliği üretimde kullandığı ultrasonik sistemleri makinaları kendi bünyesinde üretmesidir. Bu teknoloji o kadar detaylıdır ki ultrasonik setleri alıp kesim makinasına yerleştirmek tamamen bir başlangıçtır. Bu nedenle Netpak kendi ultrasonik setlerini kendisi montajlamaktadır. Ultrasonik için gerekli elektronik pano dizimi kendi elektrik teknisyenlerimiz tarafından bize has formülümüz ile dizilmekte, metal parçalar makina bölümümüzde kesilip bize ait CNC makinamızda işlenmektedir. Hazırladığımız eletronik pano ve horn takımlarını yine kendimizin işlediği desenlerle birleştirip kullanılacağı aparat yada makinalara monte edip üretim bölümüne alıp kurulumunu ve bakımlarını mühendis ve teknisyen çalışanlarımız yapmaktadır. Üretime teslim ettiğimiz makinalar tela non woven kumaşlardan bez poşet üretiminde iddalı hız ve kalitede çalışmaktadır. Tübitak desteği ile ürettiğimiz ECO2 ismini verdiğimiz makinamız Dünya’nın en hızlı bez poşet üretim makinasıdır. Bu makina dakikada 150 adetleri görmüş ve robotlu sistemle çalışmaktadır.

Ultrasonik sistemler hakkındaki deyimlerimiz üretimle iç içe ve problemlere verdiğimiz yerinde hızlı cevaplarla gün geçtikçe gelişmekte konumuzda ülkemizde etkin üretici konumundayız. Birikimlerimizi akademik kadro ile paylaşıyor, akademik kadrodan ve üniversitelerimizden destek alıyoruz. Yürüttüğümüz ortak projeler ile teknolojinin ülkemizde ilerlemesine çalışıyoruz. Ultrasonik sistemlerde ithalatçı olan ülkemizin kendi sistemlerini tasarlayan ve üreten konuma gelmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.